Lena Zuchniak

Lena Zuchniak
Rodzaj muzyki:
Miasto:
Utworów:
14
Oglądany:
26500 razy
iDesk:
www.lenazuchniak.pl
Założenie konta:
14 marca 2010
Ostatnia aktualizacja:
5 marca 2014
Lena Zuchniak
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność Dyrygentura Chóralna.
Absolwentka ZPSM IIst. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Saksofonu, Wydziału Piosenki oraz Podyplomowego Studium Jazzowego w klasie Wokalistyki Jazzowej.
Absolwentka PSM Ist. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie skrzypiec.
Od najmłodszych lat z
wiązana ze sceną muzyczną: solistka zespołu dziecięcego „Tęcza”, wokalistka trio wokalnego „Tiramisu” oraz „Chix”.
Śpiewała i grała na saksofonie min. w zespołach: „Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni”, „Funky Trip Foundation”, „Afro Kolektyw” i wielu innych…
Laureatka Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Portugalii, Festiwalu Euro Eco Meeting i zdobywczyni II miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu w 2002 roku.
Współpracowała z wieloma artystami sceny muzycznej oraz zespołami wokalnymi, instrumentalnymi, wokalno-instrumentalnymi, jazzowymi, hiphopowymi jako „muzyk sesyjny” (wokal, saksofon).
Brała udział w programach TV min.: „Tęczowy Music Box”, „Co jest grane?”, „Randka w ciemno”, „Jaka to melodia” oraz wielu koncertach
(min. występ w Pałacu Prezydenckim, na festiwalach w Opolu, Sopocie i innych) jako wokalistka i saksofonistka.
Prowadzi zajęcia wokalne w Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego, Szkole Muzycznej ARTE oraz w Szkole Musicalowej Dance4all
W roku 1997 współpracowała z Teatrem „BUFFO” w Warszawie
Od wielu lat związana z Teatrem Muzycznym „ROMA” w Warszawie w charakterze wokalistki (zespół wokalny „Five Lines”), asystentki kierownika muzycznego oraz dyrygenta (w musicalach: „Miss Sajgon”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Akademia pana Kleksa”, „Upiór w operze” , „Les Miserables”, „Aladyn”, „Deszczowa Piosenka”) oraz w Teatrze Komedia przy spektaklu "Klatka Wariatek"(2013)

Galeria